Żyrandole

Właściwy dobór świateł nie tylko uczyni nasze mieszkanie miejscem przytulnych, do którego będzie się chciało wracać, ale także przestrzenią użyteczną, w której będzie mogli zająć się swoimi pracami. Ważne jest, aby zakupione przez nas lampy dawały odpowiednią ilość światła, najwięcej światła potrzebujemy do czytania, trochę mniej światła wymagają różne kobiecie prace ręczne takie jak szycie.

W miejscu, w którym zamierzamy tylko odpoczywać nie potrzebujemy zbyt wiele światła. Jedną z pierwszych zasad jest to, aby w łazience światło padało na lustro, wtedy promienie świetlne zostaną odbite, dzięki czemu pomieszczenia wyda się jaśniejsze. Światło w łazience jest potrzebne, ponieważ to właśnie zwykle w łazience malujemy makijaż. W kuchni z kolei jedno centralne źródło światła to zdecydowanie za mało, dlatego warto zainstalować jeszcze kilka innych źródeł światła. Obecnie w mieszkaniach można niedużym kosztem zainstalować detektory ruchu, które będą włączały światło w momencie, kiedy jakaś osoba zjawi się w danym pomieszczeniu.

Żyrandole to niezwykle wygoda forma zarządzania światłem, szczególnie jeśli mamy zajęte ręce i nie możemy użyć włącznika światła. Co więcej obecnie na rynku pojawił się system inteligentnego zarządzania energią słoneczną, dzięki któremu komputer dostosuje ilość światła to sytuacji, jaka panuje na zewnątrz, nazywa się to sterowanie oświetleniem. Światła w mieszkaniu będzie więcej jeśli za oknem będzie pochmurno.