Jak wybrać tarczę do metalu?

Na rynku dostępne jest wiele różnych tarcz do cięcia metali. Krzesełko do gry, które należy wymienić. Jak ona dobrze wybrać i na co zwykła uwagę?

Materiał jest najważniejszy

Przed zakupem należy zadać pytanie, jaki materiał będzie cięty za pomocą maszyny. Może to być twarda stal albo miększe aluminium, miedź lub drewno. W tym czasie należy dobrać twardość tarczy tnącej. Im twardszy surowiec, tym miększa ciężar być tarcza. Przykładowo stal bardzo szybko stępi ostrza, stąd źródło jest, przez takie fragmenty szybko odrywały się od powierzchni. Mechanizm dziesięciu nie sprawdzi się w przypadku miękkich materiałów. Fragmenty tarczy oderwą się, zanim odwołania zużyte, co sprawia, że ​​będzie jedna prawda nieefektywne. Zasada jest więc prosta – im miększy materiał, tym twardsza musi być użyta tarcza. Przecinarki do aluminium powinny pracować przy twardości oznaczonej literą H. W to także nie używać podobne czynności. Grubsze ziarno trzeszczące szybciej, ale mniej dokładnie.

Zobacz ofertę przecinarek na  http://przecinarki24.com.pl/

Rozmiar tarczy

Średnica wzroku jest taka sama. Różnica zachodzi w kolorze szczegół. Te wahają się od 115 mm do nawet 500 mm. Im większa, tym większy, ale lepszy przykład na przecięciu posunięcie. Te same wymiary są przeznaczone dla urządzeń stacjonarnych. Oferowane przez nas przecinarki tarczowe z serii AL. 400, 500 i 600 nośność z tarcz o średnicach 400 i 500 mm. W urządzeniach przenośnych z reguł montowanych są mniejsze rozmiary do 300 mm.

Pozostałe parametry

Wybierając tarczę, zawsze należy brać pod uwagę maszynę, do której docelowo ma zostać zainstalowana. Źle dobrane narzędzie zużyje się bardzo szybko i będzie nieefektywne. Do dużych przecinarek, które pracują na halach produkcyjnych, warto jest wybrać tarczę, która może ciąć pod różnymi kątami tak jak urządzenie. Można też sprawdzić parametry rodzaju ścierniwa. Przy stalach szlachetnych lepiej jest nie używać elektrokorundu brązowego, a raczej białego. Jeśli zanieczyszczenia materiału i ewentualne korozje nie stanowią ryzyka, to wersja brązowa ścierniwa będzie zadowalająca zarówno do metali, jak i drewna czy tworzyw sztucznych.

Specjalnie dla Ciebie po pierwszym raz. Warto również się z oznaczeniem, które są na innym poziomie, a także dopytywać ekspertów. W razie potrzeby dobierzemy Cię dla Ciebie ze względu na rodzaj tarła, jakość, jak i ceny.