CERAMIKA DLA KAŻDEGO

Ceramika to bardzo popularne rozwiązanie, które szeroko stosowane jest na tarasach, balkonach oraz w domach. Jeśli szukamy produktów z gliny na nasze potrzeby, warto wybrać producenta, który posiada w tym fachu spore doświadczenie.

 

Profesjonalne wykonanie

 Wprawiony fachowiec może wykonać dla nas prawdziwe cudo. Nie bazujmy na atrakcyjnych cenach, ale na renomie marki i doświadczeniu jej pracowników. Wtedy z pewnością otrzymamy satysfakcjonujący produkt. Wypalanie gliny to sztuka znana od zawsze, którą uprawiali nasi przodkowie. Produkty ceramiczne dotrwały do dzisiejszych czasów, co świadczy o ich solidności i długowieczności.

Nie tylko w muzeum

 Duże ceramiczne doniczki znajdują swoje miejsce nie tylko w muzeum, ale także na naszych balkonach, jako nowoczesny przejaw znanej od dawna sztuki. Pierwsze wyroby ceramiczne pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Kojarzona z tamtymi epokami glina znakomicie nadaje się dzisiaj do ogrodu czy na taras, który urządzamy z wykorzystaniem ornamentów pochodzących ze starożytnej Grecji czy Rzymu. Wiele ogrodów jest przygotowywanych na podobiznę antycznych miejsc wypoczynku. Jeśli wstawimy do nich kamienne meble, ceramiczne donice oraz odpowiednio dobrane płytki imitujące kamień, z pewnością osiągniemy satysfakcjonujący efekt.

 Ekologiczna i nie tylko

 Nic dziwnego, ze ceramika zyskała uznanie już naszych dawnych przodków. Proces jej tworzenia nie jest bardzo trudny, a otrzymany produkt jest ekologiczny. Donice ceramiczne pozwalają roślinom oddychać, zaś porowata struktura zapobiega gromadzeniu się wody, która mogłaby spowodować powstanie pleśni.

 Jak to jest zrobione?

 Odpowiednio przygotowana i uformowana glina jest poddawana wypalaniu. Robi się to w piecach różnego rodzaju, w których osiągana jest bardzo wysoka temperatura. Obok gliny stosuje się różne domieszki, które posiadają podobne właściwości. Po wykonaniu wielu elementów ceramicznych poddaje się je szkliwieniu.

Wśród wielu wyrobów z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Przybierają one bowiem różne kształty, a także posiadają dekoracyjne wzory. Dostępne są u wielu producentów.